آموزش زبان آموزش زبان .

آموزش زبان

روش تدريس زبان

تدريس زبان

اين روزها بسياري از مردم به دنبال يادگيري زبان انگليسي هستند و با انگيزه‌هاي متفاوتي در كلاس‌هاي عمومي يا خصوصي آموزش زبان انگليسي   ثبت‌نام مي‌كنند. روش تدريس زبان انگليسي در همه‌ي كلاس‌ها يكسان نيست و بسته به محيط آموزشي و شرايط زبان‌آموزان از روش‌هاي مختلفي براي تدريس مهارت‌هاي زباني (صحبت كردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن) استفاده مي‌شود. هر كدام از اين روش‌ها مزيت‌ها و معايب خاص خودشان را دارند و چنانچه متناسب با نياز زبان‌آموز انتخاب شوند، تأثيرگذارتر خواهند بود. در ادامه‌ با ما همراه باشيد تا با چند مورد از اين روش‌ها آشنا شويد و ياد بگيريد هر روش مناسب چه گروهي از افراد است.

. 1. روش تدريسِ ترجمه‌اي

روش ترجمه‌اي تا حدودي به روش دستوري شبيه است با اين تفاوت كه در اين روش، ساختار زبان انگليسي بر زبان مادري زبان‌آموز ارجحيت دارد. اِعمال اين روش فقط در صورتي امكان‌پذير است كه مدرس به زبان مادري زبان‌آموزان مسلط باشد و تمامي زبان‌آموزان شركت‌كننده در كلاس نيز به يك زبان صحبت كنند.

2. روش تدريسِ فراگير

روشِ فراگير يكي از مناسب‌ترين راهكارهاي يادگيري زبان انگليسي به ويژه براي افراد بزرگ‌سال است كه مي‌توانند به منظور يادگيري زبان، به كشورهاي خارجي سفر كنند. براي اينكه زبان انگليسي را به اين روش ياد بگيريد، نيازي نيست در هيچ كلاسي ثبت‌نام كنيد، فقط كافي است از منابع مالي و ساير امكانات مورد نياز براي سفرهاي خارجي برخوردار باشيد.

تدريس خصوصي زبان و آموزش زبان آنلاين از جديدترين راه هاي تدريس زبان براي رسيدن به اين هدف است .

 


برچسب: تدريس زبان، تدريس خصوصي زبان، آموزش زبان آنلاين، آموزش زبان، روش هاي يادگيري زبان، زبان انگليسي، زبان فرانسه، زبان ايتاليايي، زبان آلماني،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۵۶:۳۶ توسط:پري جوادي موضوع:

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده